בית הספר לפלמנקו נולד מתוך הדרך, והוא גדל ומתפתח ככל שאני ממשיכה ללכת בה. השיעורים מציעים מגוון רחב של אפשרויות למידה מהצעד הראשון ועד רמה מתקדמת, ולצידם מתקיימות סדנאות חד פעמיות המאפשרות העמקה בנושא מסויים.

לבית הספר מגיעים מוזיקאים מהמובילים בארץ בתחום הפלמנקו ללוות את השיעורים וללמד, ובנוסף - מורים ומורות אורחות מהארץ ומספרד המעבירים קורסים מרוכזים וכיתות אמן. בסוף השנה מתקיים מופע סיום - הזדמנות חגיגית ושמחה לחלוק את פרות העבודה המשותפת לאורך השנה ואת אהבתנו לפלמנקו עם הקרובים לנו ועם הקהל הרחב.

כמו לפלמנקו, גם לבית הספר שתי רגליים יציבות הנטועות היטב בקרקע. האחת בחיפה בכרמל הצרפתי, שם מתקיימים רוב השיעורים של בית הספר, והשנייה בגדעונה.

גדעונה (יישוב קהילתי למרגלות הגלבוע) הוא הלב הפועם של ביה"ס - סטודיו קטן ומלא אווירה למרגלות הגלבוע בו מתקיימים שיעורי בוקר בקבוצות קטנות, שיעורים פרטיים, סדנאות, הרצאות ומופעים. כאן בייתי, לא כאן נולדתי אך כאן מגדלת את ילדיי.

 

 

בית הספר לפלמנקו "אמימנרה"

צוות בית הספר

יעל הורביץ – זמרת פלמנקו מהבולטות והמובילות בארץ. יעל עובדת בימים אלה על אלבום שני, מופיעה לצד מיטב אמני הפלמנקו בארץ ומחו"ל ומשלבת בשירתה השפעות ים תיכוניות, לטיניות וירושלמיות עליהן גדלה.

בתאל פדידה - התחילה את דרכה עם ענבל כהן בשנת 2012 ורקדה בלהקה הייצוגית של ביה"ס. בהמשך למדה אצל מיכל ברט ורקדה באנסמבל שלה "פאסיטו". במקביל נסעה לספרד והשתלמה שם תקופות ארוכות אצל מיטב המורים. משלבת את הפלמנקו והריקוד עם לימודי תיאטרון ופרפורמנס.

יהודה (שוקי) שוויקי – נגן גיטרה וזמר פלמנקו, מהבכירים והעסוקים ביותר בארץ. למד תקופות ארוכות בדרום ספרד ובעל ניסיון עשיר בליווי של ריקוד. מלווה את מיטב אמני הפלמנקו בארץ ומחו"ל, מנגן בהרכבים מוזיקליים שונים ומלמד שירה ונגינה באופן פרטני וקבוצתי.

חיה פרלה נודל – החלה את דרכה עם ענבל כהן בשנת 2012 ולאחר שנתיים הצטרפה ללהקת בית הספר ולצוות המורים. זכתה במקום השלישי בתחרות הפלמנקו הארצית של קרן עדי לשנת 2017. יוצרת ומופיעה לצד הגיטריסט ערן מדמון.

ערן מדמון – מוסיקאי, יוצר, מלחין ומורה לגיטרה, בוגר מכללת צפת למוסיקה יהודית ואתנית. מנגן גיטרה פלמנקו וסגנון חופשי, מלמד מוסיקה ומופיע בהרכבים שונים. מלווה את השיעורים בבית הספר, את הסדנאות ומופעי הלהקה כבר למעלה משלוש שנים.

 
 

שיעורי טכניקה וכוריאוגרפיה

שיעור המתמקד בפאלו (סגנון) ספציפי בתוך הפלמנקו.
השיעור משלב בתוכו עבודה על אלמנטים שונים של טכניקת הריקוד (עבודת גוף, עבודת רגליים וקצב), כשלאורך השנה נבנית כוריאוגראפיה המותאמת לפאלו ולרמת השיעור. השיעור מלווה בקטעי מוזיקה שונים לפי הסגנון המאפשרים היכרות איתו ותרגול של הקומפאס (המקצב). אחת לחודש מגיע גיטריסט וזמר ללוות את השיעור.
הכוריאוגראפיה נבנית לאורך השנה למוזיקה חיה ובסוף השנה ניתן גם להופיע איתה במופע הסיום של ביה"ס.

ממשיכות בוקר

סגירייה

ימי א', 09:00-10:30,
סטודיו "אמימנרה" בגלבוע, גדעונה

מתחילות

פור טנגוס

ימי א', 20:00-21:15,

מתנ"ס בית-אל,
רחוב בית-אל 3, חיפה

ממשיכות 2

פור טראנטוס

ימי ב', 18:50-20:05,
ספורטן חיפה,

רחוב צביה ויצחק 1, חיפה

ממשיכות 1

פנדאנגו דה הואלבה

ימי ב', 17:30-18:45,
ספורטן חיפה,

רחוב צביה ויצחק 1, חיפה

שיעורי טכניקה והעשרה

שיעור ריקוד עם מנטון Mantón (הצעיף הספרדי)

שיעור שיתמקד בריקוד עם אחד האביזרים המרהיבים של הפלמנקו - הצעיף. הריקוד עם המנטון מפתח מאוד את העבודה
ממרכז הגוף לכיוון הזרועות ומשכלל אותה. בשיעור נלמד איך לעבוד עם המנטון ולהתייחס אליו, נתרגל טכניקה ורצפים תנועתיים על מקצבי 12 ונתמקד באלגרייה.

ימי ה', 8:00-9:00,
 מתנ"ס רמת אשכול,

רחוב ראול וולנברג 11, חיפה

תנועה וקצב הפלמנקו

 שיעור בסיס כללי, שמטרתו לעבוד לעומק על כל מרכיבי הריקוד - עבודת רגליים, קואורדינציה עם פלג הגוף העליון, סיבובים, עבודת הזרועות וכפות הידיים, תרגילי קצב, סוניקטה וקומפאס - ללא תלות בכוריאוגראפיה. שיעור המחזק את השליטה ומאפשר שחרור בזמן הריקוד.

ימי ג', 16:00-17:30, רמת מתקדמות,

סטודיו "נעים",

רחוב הנמל 10, חיפה

ימי ה', 09:00-10:30, רמת ממשיכות,

מתנ"ס רמת אשכול,

רח' ראול וולנברג 11, חיפה

Recursos por tablao

שיעור לרמה מתקדמת בו נלמד ונתרגל עבודה עם מוזיקה חיה כפי שנעשית ב"טבלאו". נלמד חומרים משתנים מתוך סגנונות שונים (למשל, פלסטה של אלגרייה, אסקובייה של טיינטוס וכו) ונתרגל אותם כקבוצה וכסולנים עם ליווי חי של גיטרה ושירה. נתרגל איך לזהות מתי להיכנס, איך לסמן שינוי מהירות ודינאמיקה, ובעיקר נתרגל איך לדייק את הצעדים ואת הכוונה.
 

ימי ב', 20:15-21:30, 

ספורטן חיפה,

רחוב צביה ויצחק 1, חיפה

 

 

לשיריקוד - לרקוד עם השירה

הבולרייה היא אחד הסגנונות הנפוצים ביותר פלמנקו, בו באים לידי ביטוי בצורה החזקה ביותר יכולת האילתור של הרקדנ/ית, הבנתם את השירה ושליטתם בקומפאס (מקצב). הריקוד נרקד באופן מסורתי עם מוזיקה חיה ובתוך מעגל ה"מחזיק" ותומך ברקדנ/ית עם מחיאות כף וקריאות עידוד.

 

מעגל ה"בולרייה פור פיאסטה" הוא מיצוי של מהות הפלמנקו – אמנות חיה הנוצרת ברגע מתוך האינטראקציה בין השירה, הגיטרה והריקוד ואינה דורשת שליטה גבוהה בטכניקה.

סדנאות הבולרייה פור פיאסטה מתקיימות בליוויים של הזמרת יעל הורביץ, הנגן ערן מדמון וענבל כהן.

בולרייה פור פיאסטה

מפגשים המאפשרים התנסות אישית בריקוד בתוך מעגל הבולרייה לצד תרגול מתמיד של הקשבה לשירה, לגיטרה, ושמירה של הקצב.

שיעור שירה קבוצתי

שיעורים שמטרתם לאפשר לרוקדות/ים היכרות עם הבסיס העמוק של הריקוד בפלמנקו – הקאנטה (השירה).

אין צורך בידע קודם, או בטכניקת שירה, אלא ברצון להעמיק את הידע וההבנה של הריקוד ואיך הוא "מתחבר" על גבי המוזיקה. 

תאריכי הסדנאות לשנת  2019/2020:

22.9 | 1.12 | 5.1 | 16.2| 29.3

ימי ראשון

הבית הקהילתי, טבריה 15, חיפה

 

© 2017 by Inbal Cohen. Proudly created with Wix.com

  • White YouTube Icon
  • https://www.facebook.com/inbalcohen.
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now